Warsztat uczniowski
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit
- Sonda uliczna „Ile wiemy o polskich pieniądzach?”.
- Lapbooki – „Odkrywamy tajemnice polskiego złotego”
- Ambasadorzy Edukacji Ekonomicznej w wizytą w grupie Żabek - Polskie banknoty i monety na wesoło
- Spotkanie z pierwszoklasistami - Odkrywamy tajemnice pieniądza
- Z wizytą w szkołach z terenu wiejskiego - Podróż w czasie. Historia pieniądza
- „POSTAW NA BANK”
- QUIZ Bądźcie czujni – sprawdzamy Waszą wiedzę!!!
- „Pieniądz i jego funkcja emisyjna”.
- „ Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”
- Odwiedziny Koła Gospodyń Wiejskich!!!
- Tajemnice kolekcjonowania monet
- „Wybuchowa gra bankowa”
- Dawka wiedzy dla nauczycieli!!!
- POSTAW NA MILION
Lapbooki – „Odkrywamy tajemnice polskiego złotego”
Nadszedł czas na przygotowanie zajęć pełnych pasji i zaangażowania. Drużyna Ambasadorów, aby zapewnić uczestnikom projektu niezapomniane doświadczenia w okresie ferii zimowych przeprowadziła otwarte zajęcia edukacyjne nt „Odkrywamy tajemnice polskiego złotego”.
Zadaniem uczestników było opracowanie i wykonanie lapbooków, które w ciekawy sposób miały utrwalić wiedzę o polskim złotym.
Celem zajęć było przekazanie wiedzy związanej z historią i charakterystyką zlotego. Poprzez tworzenie lapbooków uczestnicy mieli możliwość pogłębienia wiedzy na temat polskiej waluty, poznania jej różnych nominałów, symboli i wyglądu. Uczestnicy mieli także okazję rozwijać umiejętności manualne, takie jak składanie i układanie elementów lapbooków, tworzenie poukładanych sekcji, wklejanie zdjęć, rysowanie itp.
Dodatkowo, lapbooki będą służyć jako narzędzia edukacyjne, które po zakończeniu zajęć, uczestnicy będą mogli prezentować innym osobom, dzieląc się wiedzą na temat polskiego złotego.
Praca nad lapbookami o polskim złotym dostarczyła uczniom różnorodnych treści i wiedzy, które są związane zarówno z historią, matematyką, jak i ekonomią. Okazała się atrakcyjną formą skutecznego segregowania i zapamiętywania informacji na wskazany temat. Dostarczyła ponadto wielu interesujących wniosków, dotyczących zarówno funkcjonowania gospodarki, jak i codziennego życia obywateli.
Opiekun merytoryczny warsztatu Pani Agata Grabowska nauczyciel przedmiotów zawodowych.
5