Biblioteka szkolna swoimi działaniami uczciła XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.
Wykonano gazetkę informującą o Tygodniu Bibliotek, na której min. zamieszczono informacje dotyczące najmniejszych książek oraz ich twórcy Zygmunta Szkocnego rekordzisty Księgi Rekordów Guinessa, największych i najgrubszych książek. Umieszczono również informacje kto pisał pierwsze wiersze dla dzieci w języku polskim (Stanisław Jachowicz) oraz jaki był tytuł pierwszej książki wydanej w całości po polsku (Raj duszny – modlitewnik przetłumaczony z łaciny przez Biernata z Lublina), kto ją wydał i w którym roku. Znalazła się też wiadomość, iż na powstanie jednej 100-kartkowej książki potrzebne są 2-3 drzewa średniej wielkości. Dlatego min. coraz częściej produkuje się papier z makulatury. Te i szereg innych ciekawostek i informacji zamieszczono na gazetce.
Kolejnym przedsięwzięciem była akcja (już druga w tym roku szkolnym) bookckrossingu czyli uwalniania książek. Obydwie edycje cieszyły się dużym powodzeniem i zainteresowaniem, uczniowie chętnie wzięli w nich udział.
Powstała również „SZKOLNA GAZETKA CZYTELNICZYCH INSPIRACJI”, na której uczniowie i nauczyciele wpisywali bądź naklejali cytaty, hasła, myśli związane z książką, czytelnictwem lub inne warte uwagi.
W bibliotece można oglądać gazetkę ph. „Najpiękniejsze biblioteki świata”. Zdjęcia przedstawiają wnętrza bibliotek m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Irlandii, Hiszpanii, Brazylii. Na 10. miejscu znalazła się polska Stacja Kultury w Rumi.
Odbyło się spotkanie z klasą I o dotyczące czytelnictwa i książek. Przybliżaliśmy uczniom ideę Tygodnia Bibliotek, twórczość wybranych pisarzy i poetów, a także dowcipy z tym związane.
Na powyższym spotkaniu odbyło się również wręczenie nagród rozstrzygniętego konkursu czytelniczego pod hasłem „CZYTELNIK ROKU 2017”. Pani Dyrektor Ewa Frąckiewicz-Szałas wręczyła nagrody uczennicom:
Larysa Kamińska kl. II F - I miejsce
Marlena Przystup kl. II H – II miejsce
Paulina Trzcinka kl. II G - III miejsce