Nie ma lepszych okoliczności do czytania niż dobre towarzystwo i sprzyjająca pogoda.
Organizatorami akcji byli uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią Joanną Wydrą oraz nauczyciel bibliotekarz Bogumiła Pawłowska.
Nie ma lepszych okoliczności do czytania niż dobre towarzystwo i sprzyjająca pogoda.
Organizatorami akcji byli uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią Joanną Wydrą oraz nauczyciel bibliotekarz Bogumiła Pawłowska.
14 czerwca w naszej szkole odbyło się podsumowanie wyników konkursów językowych w roku szkolnym 2023/24. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody za najwyższe wyniki oraz osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim i krajowym.
Rok szkolny 2023/2024 to był czas wytężonej pracy zainteresowanych językiem niemieckim! Świetne wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego SPRACHDOKTOR 2024 zajęli:
Faustyna Kosek,
Katarzyna Florczak,
Zuzanna Białowąs i Dominik Tomkiel.
Nie zabrakło również śmiałków do potyczek językowych w ramach I Edycji Szkolnego Wiosennego Dyktanda w Języku Niemieckim. Wiedza ortograficzna wykazali się Otylia Bendyk, Julia Sobczak, Mateusz Drzewi, Dominika Bednarz i Piotr Fijałkowski!
Dziękujemy za włożoną pracę i chęć podjęcia wyzwań w języku niemieckim!
Konkursy z języka angielskiego również obfitowały w sukcesy. W konkursie English High Flier, w którym udział wzięło prawie 4 tysiące uczniów szkół średnich, uzyskaliśmy następujące wyniki:
na poziomie klas pierwszych:
Oliver Jabłonowski – 2 miejsce w województwie mazowieckim oraz 27 miejsce w kraju
Julia Maternowska – 4 miejsce w województwie mazowieckim oraz 86 miejsce w kraju
Julia Dąbrowska i Bartosz Jendraszczak – 17 miejsce w województwie mazowieckim oraz 160 miejsce w kraju
na poziomie klas drugich:
Karolina Wółkiewicz – 7 miejsce w województwie mazowieckim oraz 42 miejsce w kraju
na poziomie klas trzecich i czwartych:
Maciej Markiewicz – 20 miejsce w województwie mazowieckim oraz 169 miejsce w kraju
W konkursie English Ace uczestniczyło ponad 2,5 tys. uczniów szkół średnich. Nasi reprezentanci uzyskali następujące wyniki:
na poziomie klas pierwszych:
Oliver Jabłonowski – 3 miejsce w województwie mazowieckim oraz 17 miejsce w kraju
Bartosz Jendraszczak – 9 miejsce w województwie mazowieckim oraz 65 miejsce w kraju
Julia Dąbrowska – 10 miejsce w województwie mazowieckim oraz 68 miejsce w kraju
na poziomie klas drugich:
Maria Słowikowska – 6 miejsce w województwie mazowieckim oraz 69 miejsce w kraju
Kolejny konkurs – Szkolne Dyktando w Języku Angielskim wyłoniło następujących laureatów:
1 miejsce – Lena Grabowska i Oliver Jabłonowski
2 miejsce – Julia Topolska i Maria Słowikowska
3 miejsce – Julia Dąbrowska
wyróżnienie za wynik powyżej 90% – Maciej Markiewicz
W etapie szkolnym Konkursu Języka Angielskiego Gifted & Talented dla uczniów klas trzecich liceów ogólnokształcących z województwa mazowieckiego, którego organizatorem była Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie, do drugiego etapu zakwalifikowały się: Julia Sobczak i Zofia Pańczuk.
Julia Sobczak znalazła się w gronie laureatów konkursu.
W Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego 'FORGET-ME-NOT' pod patronatem czasopisma "Języki Obce w Szkole" nasi uczniowie osiągnęli następujace wyniki na poziomie szkolnym:
1 miejsce – Karolina Wółkiewicz
2 miejsce – Lena Grabowska, Kinga Wółkiewicz i Kacper Kołomański
3 miejsce – Julia Dąbrowska
Wszystkim gratulujemy dotychczasowych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne!
Sukces, sukces, sukces
Ekonomik Złotą Szkołą NBP !!!
Dzisiaj w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie odbył się finał IV edycji programu Złote Szkoły NBP, na której zdobyliśmy II miejsce w kategorii "Warsztat uczniowski" oraz nagrodę pieniężną w wysokości 8000 zł !!
Do projektu przystąpiło 398 szkół z Polski, dlatego ta nagroda ma dla nas szczególne znaczenie. Cieszymy się, że doceniony został nasz wysiłek i zaangażowanie w projekt.
Drużyno Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej - świat finansów nie ma dla Was tajemnic brawo, brawo, brawo...
GRATULACJE!!!
W piątek 7 czerwca 2024r. w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie rozstrzygnięto IV edycję programu Złote Szkoły NBP. Wśród jego laureatów znalazł się też Zespół Szkół nr 4 w Mławie.
Do rywalizacji stanęło 398 szkół z całej Polski. Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej musiały wykonać następujące zadania: „Lekcję z ekonomią”, „Debata szkolna”, „Warsztat uczniowski”. Temat przewodni wszystkich zadań był następujący: „Polski złoty w obiegu od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna”.
W wyniku decyzji jury konkursowego Zespół Szkół Nr 4 w Mławie został laureatem II miejsca w kategorii „Warsztat uczniowski”. Potwierdzeniem uzyskania tytułu „Złote Szkoły NBP” jest certyfikat Narodowego Banku Polskiego, przyznany szkole i członkom Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej oraz nagroda pieniężna w wysokości 8000,00zł.
Warto dodać, że Ekonomik brał udział w programie po raz drugi, i po raz drugi został wyróżniony tytułem Złotej Szkoły NBP.
Ta nagroda jest uhonorowaniem pracy Drużyny Ambasadorów, koordynatorów projektu Pani Ewy Zagożdżon, Pani Agaty Grabowskiej i Pani Marleny Maćkowskiej, Dyrekcji oraz nauczycieli Szkoły. Motywuje również do poszukiwania nowych, innowacyjnych pomysłów, które zostaną wykorzystane w kolejnej edycji programu.
W czerwcu rozstrzygnięty został konkurs ph. „Czytelnik Roku 2024” . Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, zachęcenie do częstego odwiedzania biblioteki oraz zainteresowanie dobrą książką.
Tytuł Czytelnika Roku otrzymała osoba, która wypożyczyła i przeczytała największą liczbę książek z biblioteki szkolnej.
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce – Gesek Maja kl. I A
II miejsce – Bendyk Otylia kl. III A
III miejsce –Zimolzak Maja kl. III B
Wyróżnienie - Kosek Faustyna kl. II C
Podczas wręczania dyplomów i nagród z konkursu otrzymał również dyplom uznania Wiktor Bonisławski uczeń klasy II A za zaangażowanie w działalność biblioteki szkolnej.
Dnia 7 czerwca 2024r. w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Mazowsza w piłce siatkowej. Reprezentacja ZS nr 4 trafiła do bardzo silnej grupy 1 LO Wołomin (1 miejsce w turnieju) 1 LO Siedlce (2 miejsce) i zakończyła rywalizację na V miejscu.
Dziękujemy chłopcom za zaangażowanie i walkę w turnieju.
Gratulujemy sukcesu jakim jest udział w Mistrzostwach Mazowsza
Zespół Szkół Nr 4, im. Obrońców Mławy z Września 1939 r. w Mławie ogłasza rekrutację do projektu „Gotowi do pracy! Rozwój szkolnictwa zawodowego w powiecie mławskim”.
Rekrutacja trwa od 1 czerwca 2024 r. do 30 czerwca 2024 r.
Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) oraz dotacji celowej w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027.
Okres realizacji projektu 01.06.2024-31.05.2026.
Głównym celem projektu jest podniesienie zdolności do zatrudnienia 180 uczniów i uczennic z 4 szkół zawodowych poprzez realizację kompleksowego programu wsparcia dla uczniów i nauczycieli obejmującego:
Realizację staży uczniowskich umożliwiających nabywanie kompetencji zawodowych w rzeczywistym środowisku pracy.
Dodatkowych zajęć specjalistycznych realizowanych przy współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.
Realizację dodatkowych zajęć dla uczniów w zakresie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych.
Prowadzenie doradztwa zawodowych.
Wsparcie rozwoju nauczycieli zawodu i instruktorów praktycznej nauki zawodu, a także doposażenie szkół na potrzeby realizowanego wsparcia.
Każdy uczeń bierze udział w pełnej ścieżce wsparcia na którą składa się staż, uczestnictwo w zajęciach w ramach kompetencji kluczowych, zajęciach zawodowych oraz doradztwo zawodowe.
Projekt jest adresowany do uczniów klas drugich i trzecich roku szkolnego 2023/2024 Technikum Nr 4 w Mławie.
Warunkiem przystąpienia do naboru jest:
Zapoznanie się z Regulaminem rekrutacji i realizacji działań w ramach projektu.
Wyrażenia chęci udziału w projekcie do dnia 12 czerwca 2024 roku.
Złożenia dokumentów zgłoszeniowych.
Zgłoszenia można składać osobiście lub za pośrednictwem systemu komunikacji szkolnej Librus do Pani Ewy Zagożdżon.
Doświadczenie sytuacji pożarowej w budynku z wykorzystaniem gogli VR, poznanie technik ewakuacji z pomieszczenia objętego pożarem, prezentacja specjalistycznego sprzętu pożarniczego wykorzystywanego podczas działań ratowniczo-gaśniczych oraz inscenizacja alarmu z wyjazdem do zdarzenia to główne punkty podczas wizyty klasy 1c w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Mławie.
Dodatkowo uczniowie mieli okazję zobaczyć oraz przymierzyć umundurowanie bojowe strażaka biorącego udział w działaniach.
Dziękujemy Straż Pożarna Mława za możliwość uczestniczenia w spotkaniu.
Młodzieżowa Rada Miasta Mława w porozumieniu z Burmistrzem Miasta Mława, dzięki przyznanej pomocy finansowej z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Instrumentu „Mazowsze dla Młodzieży” zorganizowała konkurs „Ambasador Młodego Pokolenia Mławy”.
Wyróżniono działalność młodych osób, nauczycieli, organizacji, instytucji, firm wspierających mławską młodzież. Najprzyjaźniejszym nauczycielem wybranym z Zespołu Szkół nr 4 został Przemysław Olczak.
Dziś tj. 28 maja 2024 w Sochaczewie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza w piłkę ręczną dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 7 najlepszych drużyn z każdego rejonu. Nasze dziewczęta pewnie wygrały grupę i awansowały do półfinału gdzie zmierzyły się z Radzyminem. Po wygranym pojedynku o mistrzostwo walczyliśmy z Sobolewem. Mecz trzymający w napięciu zakończył się naszą wygraną 16-14.Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Oliwia Calik. Skład naszych mistrzyń: Bugajska Ola, Piotrowska Oliwia, Nowosielska Amelka, Gumowska Julka, Paszkowska Kasia, Podlewska Amelka, Zembrzuska Gabrysia, Brzezicka Lena, Gorlewska Natalka, Calik Oliwia, Głoskowska Ola. W tym miejscu trzeba również pogratulować wieloletniemu trenerowi naszych mistrzyń Edwardowi Staniszewskiego. JEDZIEMY NA MISTRZOSTWA POLSKI
Mistrzostwa Rejonu piłka siatkowa 1 miejsce.
W dniu 25 kwietnia 2024 r. po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć w murach ZS nr 4 młodzież klas ósmych wraz z opiekunami z mławskich szkół podstawowych
Na ósmoklasistów czekały przygotowane przez naszych uczniów stoiska, przy których zainteresowani mogli uzyskać wszelkie informacje dotyczące konkretnych kierunków kształcenia. Dodatkową atrakcją dla naszych odwiedzających były liczne konkursy i quizy przygotowane pod kątem ich zainteresowań.Zwycięscy zostali obdarowani słodkościami i gadżetami naszej szkoły.
Na koniec zaprosiliśmy wszystkich na halę sportową w celu obejrzenia krótkiego występu naszych utalentowanych szczypiornistek.
Młodzież miała również możliwość zwiedzenia naszego Ekonomika.Dziękujemy naszym gościom za przemiłe spotkanie i do zobaczenia we wrześniu.
Dziś 4 czerwca, a dzieciaki nadal mają swój dzień... Dzień Dziecka Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu ZS4 Mława brali udział w organizacji Dnia Dziecka w Miejskim Przedszkolu Samorządowym Nr 4 z oddziałami Integracyjnymi w Mławie. Pomysłodawcą akcji było Centrum Usług Społecznych w Mławie. Wolontariusze umilali dzieciakom ten dzień zabawami, malowaniem twarzy, konkurencjami sportowymi. Wszyscy świetnie się bawili Dziękuję z całego serca Wolontariuszom za poświęcony czas. Jak zawsze spisaliście się na medal!!! Natalia Kolczyńska Wiktoria Miecznikowska Aleksandra Nawacka Adam Starus Mateusz Drzewi Wielkie dzięki Anna Borkowska - koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu ZS4 Mława
2 czerwca 2024 roku uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu ZS4 Mława we współpracy z Centrum Usług Społecznych w Mławie brały udział w przygotowaniu Dnia Dziecka w Parku Miejskim. Wolontariuszki były odpowiedzialne za przeprowadzenie wielu atrakcji dla dzieci, min. malowanie twarzy, zajęcia z origami, kolorowanie oraz układanie klocków... Wszystkim zabawom towarzyszyła maskotka CUS Max . Anna Borkowska - koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu ZS4 Mława
21 maja 2024 klasa 2a udała się na operetkę „Polska krew” czeskiego kompozytora Oskara Nedbala, w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie. Akcja operetki dzieje się w Warszawie w czasie zaboru rosyjskiego. Stojącemu na skraju bankructwa hrabiemu Bolesławowi Barańskiemu przydałby się bogaty ożenek, ale on odrzuca propozycję ślubu z Heleną Zarembianką i nadal prowadzi rozrzutny tryb życia. Obrażona Helena postanawia dać mu nauczkę i w przebraniu służącej podejmuje się pracy służącej w jego upadłej posiadłości doprowadzając je do rozkwitu a przy okazji rozkochując hrabiego. Uczniowie mieli okazję obejrzeć spektakl okraszony piękną muzyką i tańcami z epoki jak walc, półka czy krakowiak.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100035392850909&locale=pl_PL
Szanowni Rodzice i Uczniowie
Od dnia 15 maja 2024 r. rozpoczyna się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertami szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Mławski:
- I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie ul. Stanisława Wyspiańskiego 1, 06-500 Mława;
- Zespół Szkół nr 1 w Mławie ul. Zuzanny Morawskiej 29, 06-500 Mława,
- Zespół Szkół nr 2 w Mławie ul. Zuzanny Morawskiej 29 B, 06-500 Mława,
- Zespół Szkół nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mławie Al. Józefa Piłsudskiego 33, 06-500 Mława ,
- Zespół Szkół nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 r. w Mławie ul. Warszawska 44 a, 06-500 Mława.
Uprzejmie informuję, że od dnia 15 maja od godz. 8:00 będzie uruchomiona platforma do obowiązkowej rejestracji wniosków do naszych szkół ponadpodstawowych. Uczeń może wybrać maksymalnie 3 typy szkół w kolejności zgodnej z własnymi preferencjami.
Złożenie wniosku będzie wyłącznie możliwie poprzez stronę:
https://powiatmlawski.e-omikron.pl/
Wyniki egzaminu ósmoklasisty należy wprowadzić w terminie 03-10.07.2024 r. do godziny 15:00 .
Szczegółowe terminy rekrutacji na rok szkolny 2024/2025, wynikają z Zarządzenia nr 6 Mazowieckiego Kuratora Oświaty z dnia 29 stycznia 2024 r. w sprawie ustalenia terminów rekrutacji do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych, branżowych szkół II stopnia, szkół policealnych i szkół dla dorosłych na rok szkolny 2024/2025 i są zawarte na stronie https://powiatmlawski.e-omikron.pl/ w zakładce „Terminarz dla kandydatów”.
Ważne terminy rekrutacyjne
I postępowanie rekrutacyjne:
• 15-29.05.2024 r. do godz. 15:00 – złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami,
• 3-10.07.2024 r. do godz. 15:00 – uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz złożenie nowego wniosku, w tym zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie, z uwagi na zmianę szkół do których kandyduje,
• 19.07.2024 r. do godz. 12:00 – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do przyjęcia,
• 15.05-22.07.2024 r. – wydanie przez szkołę prowadzącą kształcenie zawodowe skierowania na badanie lekarskie,
• 19-24.07.2024 r. do godz.15:00 – potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego oraz zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu,
• 25.07.2024 r. do godz. 14:00- podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
II postępowanie uzupełniające:
• 29-31.07.2024 r. do godz. 15:00 – złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami,
• 08.08.2024 r.– podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych,
• 29.07-09.08.2024 r. – wydanie przez szkołę prowadzącą kształcenie zawodowe skierowania na badanie lekarskie,
• 08-12.08.2024 r. do godz.12:00 – potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego oraz zaświadczenia lekarskiego,
• 12.08.2024 r. do godz. 15:00- podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
Wicestarosta
Tomasz Chodubski
Uczniowie Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie po raz kolejny przystąpili do zmagań w turnieju szachowym. Organizatorem rozgrywek była Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie. Uczestnikami turnieju byli uczniowie szkół średnich powiatu ciechanowskiego i powiatów ościennych.
Rozgrywki zostały przeprowadzone w systemie szwajcarskim, który tym razem obejmował sześć rund. Spośród 52 zgłoszonych zawodników bardzo dobrze wypadli uczniowie naszej szkoły. I tak:
Kacper Wodzyński uczeń klasy II C z liczbą 5 wygranych partii zajął IV miejsce.
Krystian Budzichowski uczeń klasy II Ta z liczbą 4 wygranych partii uplasował się na pozycji XII .
Karol Zakrzewski uczeń klasy II B z liczbą 3 wygranych partii zajął XXVI lokatę.
Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali dyplomy za udział i pamiątkowe gadżety, a pierwsze pięć miejsc zostało wyróżnionych nagrodami rzeczowymi.
Nagrody i upominki po okolicznościowych wystąpieniach wręczali uczniom Rektor i Kanclerz uczelni, organizatorzy turnieju i Prezes AZS.
Gratulujemy uczniom i życzymy im sukcesów zarówno w zmaganiach szachowych jak i w innych konkursach.
26 kwietnia nadszedł czas pożegnania kolejnych absolwentów naszej szkoły. Była to ostatnia okazja do podsumowania pracy maturzystów w ciągu kilku lat nauki, do refleksji i zadumy. Po przemówieniach Pana Dyrektora i Pani Dyrektor głos zabrali przedstawiciele absolwentów, którzy serdecznie podziękowali dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za ciężką pracę włożoną w ich edukację. W dalszej części uroczystości Pan Dyrektor i Pani Wicedyrektor wręczyli uczniom nagrody za szczególne osiągnięcia w nauce. W tym roku szkołę z wyróżnieniem ukończyło 22 uczniów. Nie mogło też zabraknąć podziękowań dla uczniów reprezentujących szkołę w poczcie sztandarowym, pracujących na rzecz wolontariatu oraz tych, którzy osiągnęli świetne wyniki w sporcie. Każdy z maturzystów otrzymał od klas trzecich pamiątkowy długopis z napisem ,,Powodzenia”, który zapewne będzie towarzyszył im na egzaminie dojrzałości. Później została zaprezentowana krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy 2a i 3b przygotowana pod opieką pani Doroty Stolarczyk i pani Katarzyny Kaczmarczyk. Na zakończenie przedstawiciele absolwentów zaprezentowali swoje talenty muzyczne. Jeszcze raz gratulujemy naszym absolwentom ukończenia szkoły oraz trzymamy kciuki za wysokie wyniki na egzaminach maturalnych.
Z ogromną dumą informujemy, że uczeń naszej szkoły, Bartosz Włodarski, znalazł się na liście FINALISTÓW XIX edycji Olimpiady Przedsiębiorczości! Uplasował się na 33 miejscu w kraju.Bartosz, uczeń 4-tej klasy technik ekonomista, wykazał się imponującą wiedzą podczas trzystopniowych zawodów XIX edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Jego zaangażowanie i determinacja w zdobywaniu nowych umiejętności w dziedzinie przedsiębiorczości pozwoliło mu osiągnąć prestiżowe wyróżnienie oraz z pewnością zasługuje na uznanie.Gratulujemy Bartoszowi za tak wysokie osiągnięcie i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości!!
Co mi dał udział w projekcie "Złote Szkoły NBP"?
Przed wyjazdem do Grecji uczestnicy projektu Erasmus+ odbywają zajęcia przygotowawcze. Uczniowie zakwalifikowani do udziału w mobilności biorą udział w zajęciach z zakresu:
Zajęć językowych – prowadzonych przez p. Joannę Bednarską i p. Bogdana Bromberga. W ramach prowadzonego kursu językowego prowadzący stawiali na praktyczne użycie języka i dlatego zajęcia obejmowały zarówno słownictwo codziennie jak i branżowe. Szczególny nacisk kładziony był na rozmowy w języku angielskim. Z tego względu program zajęć różnił się od tego na co dzień realizowanego w szkole i był realizowany w formie rozmów między uczniami oraz scenek z życia codziennego.
Przygotowania kulturowego: zajęcia prowadzone przez p. Annę Borkowską. Celem zajęć jest poznanie bogatej historii i kultury Grecji, co wpłynęło na poszerzenie horyzontów kulturowych uczniów. Na zajęciach młodzież poznała również kuchnię grecką, zwyczaje greckie oraz poczyniła pierwsze kroki w nauce greckiego tańca ludowego sirtaki. Podczas zajęć młodzież miała możliwość poznania niezbędnych słówek i zwrotów w języku greckim.
Przygotowania pedagogicznego: zajęcia prowadzone przez p. Joannę Zimolzak. Część pedagogiczna obejmowała zagadnienia takie jak znalezienie się w nowym miejscu pracy, dostosowanie się do życia w grupie i zespole, efektywne spędzanie czasu w pracy i metody walki ze stresem. W ramach tych zajęć uczniowie przypomnieli sobie podstawowe zasady BHP, których należy przestrzegać w trakcie podróży, praktyk zawodowych czy czasu wolnego, spędzanego w trakcie wyjazdu. Dodatkowo uczestnicy byli zapoznani z zasadami pierwszej pomocy.
Podczas tych warsztatów uczestnicy projektu zdobyli cenne rady i umiejętności, które przydadzą się im w trakcie wyjazdu. Uczestnicy chętnie aktywnie uczestniczyli w zajęciach.
Projekt nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000120286 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna
Powered by aSc EduPage